Gündem

Meral Akşener’den Sert Sözler: İYİ Parti Lideri Yavaş ve CHP’yi Hedef Aldı

Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştirdiği sert açıklamalarda bulundu.

Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş Eleştirisi

Akşener, Keçiören’deki iftarda yaptığı konuşmada, “Hırsız içerdeyse kapı kilit tutmuyor. Koltuğunu düşünenlerle hiçbir yere varılamıyor. İstanbul, Ankara, Adana’yı kazanmak Türkiye’yi kazanmaya yetmiyor” diyerek İmamoğlu ve Yavaş’ı hedef aldı. Ayrıca, “Ceketimi koysam seçilir” diyenlerle “Kola kutusunu koysam seçilir” diyenler arasında fark olmadığını vurguladı.

“Hainlik Ettiler” Suçlaması

Akşener, geçmişte İYİ Parti’nin destek verdiği isimlerle ilgili olarak da sert ifadeler kullandı. Özellikle Mansur Yavaş’ın davranışlarına değinerek, “Hepsinin teker teker hainlik ettiği de maalesef biz olduk. CHP’nin kirli pazarlık, iftira ve operasyonlarına karşı da mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yavaş ve CHP’ye Karşı Tepkiler

İYİ Parti lideri, Mansur Yavaş’ın Ankara’da yapılan pazarlıklarla ilgili olarak da sert sözler sarf etti. Yavaş’ın parti içinden istifa ettirdiği kişilerle çalıştığını itiraf etmesine şaşırdığını belirten Akşener, bu durumu ahlaksızlık olarak nitelendirdi.

Ayrıca, CHP’den gelen eleştirilere de cevap veren Akşener, Özgür Özel’in kendisine “abla” demesiyle ilgili olarak da sert çıktı. “Utanmıyor, işi düşen abla edebiyatı yapıyor. Bana abla deyip sonra bize küfür kıyamet sövmelerinden, ‘Bunlar faşist’ diye saldırmalarından bıktım” diyerek tepkisini dile getirdi.

Meral Akşener’in son açıklamaları, Türk siyasetinde yeni bir tartışma başlatabilir ve partiler arası gerilimi artırabilir.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu