Gündem

Özgür Özel: İktidara Sarı Kart Gösterme Çağrısı

Özgür Özel, CHP Genel Başkanı olarak, “Elbette bu bir yerel seçimdir ama gücü elinde tutan, kimseye acımayan, kendinden başka kimseyi görmeyen, zengini kayıran, emekliyi unutan, yandaşı kayıran, esnafı, memuru ezdiren yoksullara bir çare bırakanlara karşı genel iktidarın yerelden dengeleneceği seçimlerdir. Bunun için 31 Mart günü canı yanan herkesi, mağdur olan herkesi sandıklarda buluşmaya, iktidara bir sarı kart göstermeye davet ediyoruz” ifadeleriyle halkı harekete geçiriyor.

Emeklilerin Sorunları

Özgür Özel, Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki son mitinginde emeklilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara geldiği dönemde en düşük emekli maaşının 1,5 asgari ücret olduğunu belirten Özel, bugün ise en düşük emekli maaşının sadece 2,5 çeyrek altın alacak seviyeye düştüğünü vurguladı. Bu durumun emeklileri ciddi şekilde mağdur ettiğine dikkat çeken Özel, adaletsizliğe karşı sandıkta seslerini yükseltmeleri gerektiğini vurguladı.

Vatandaşları Sandığa Davet

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, vatandaşlara sandığa gitmeleri çağrısında bulunarak, genel iktidarın yerel seçimlerde dengeleneceğini ifade etti. Özel, “Gücü elinde tutanlara karşı sandıkta sesimizi yükseltmeliyiz. 31 Mart günü, canı yanan herkesi, mağdur olan herkesi sandıklarda buluşmaya, iktidara bir sarı kart göstermeye davet ediyoruz” dedi.

Gençlere Umudu Anlatma

Özgür Özel, gençlere umutlarını kaybetmemeleri çağrısında bulunarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini hatırlattı. Gençlerin demokrasiye sahip çıkması halinde kazanacaklarını vurgulayan Özel, bu emanete sahip çıkmanın önemine değindi.

Dostluktan Düşmanlık Olmaz

Konuşmasının sonunda, Bandırma mitinginde yaşadığı bir olayı aktararak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e seslenen Özel, dostluktan düşmanlık olmayacağını vurguladı. Özel, Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve vatansever insanların birbirleriyle kavga etmeyeceğini, birlik içinde olmanın önemine değindi ve tüm iyi insanları sevdiğini belirtti.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu