Gündem

SGK’dan Emeklilere Önemli Duyuru: Promosyon İçin Belgeler Artık Zorunlu 2024

SGK, emekliler için kritik bir duyuruyu yaparak milyonlarca emekliyi ilgilendiren yeni bir kural getirdi. Bundan sonra, belirli belgeleri bankalara vermeyen emeklilere promosyon ödemeleri yapılmayacak.

Emekliler İçin Yeni Dönem: Belgeler Artık Zorunlu

SGK’nın son açıklamasına göre, maaş promosyonu talep eden emeklilerin belirli bir beyannameleri bankalara ibraz etmeleri artık mecburi hale geldi. Bu ödemeler, kamu bankaları aracılığıyla yapılan ve 8 ile 12 bin TL arasında değişen miktarlarda gerçekleşecek.

Kimleri Etkiliyor?

Bu yeni düzenleme, 12,7 milyon emekli vatandaşı kapsayacak şekilde yürürlüğe konuldu. Ayrıca, SGK’den ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibi de belirli şartları sağladıklarında 5 bin TL’lik bir promosyon alabilecekler.

Belirlenen Tutarlar ve Esneklik

SGK’nın belirlediği tutarların asgari seviyede olduğu, bankaların ise kendi politikaları doğrultusunda bu miktarları artırabilecekleri belirtiliyor.

Nasıl Başvurulur?

Promosyon talebinde bulunmak isteyen emeklilerin banka şubelerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca, banka değişiklikleri için e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilir; ancak bu işlem için maaş alınmadan en az 10 gün önce başvuru yapılması gerekmektedir.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu