Ekonomi

Devletten Ev Hanımlarına Yeni Nakdi Destekler!

Ev Hanımlarına Yönelik Yeni Destekler

Devletin sunduğu yeni bir destekle, ev hanımları için sevindirici bir haber var. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, artık ev hanımlarına aylık 2.000 TL nakdi destek sağlayacak.

Destek Detayları

Bu nakdi destek, toplamda 12.000 TL’ye kadar uzanan ve 6 ay boyunca devam eden bir yardımı içeriyor. Ancak bu desteğin alınabilmesi için belirli şartları karşılamak ve başvuruda bulunmak gerekiyor.

Başvuru Şartları

Başvurmak isteyenlerin şu şartları taşıması gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Evli olmak,
  • Eşinin çalışmıyor olması veya gelirinin asgari ücretin net tutarının altında olması,
  • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak,
  • Hanehalkı kişi başı gelirinin asgari ücretin net tutarının 3’te 1’inden az olması.

Başvuru Süreci

Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek. E-Devlet’e giriş yapıldıktan sonra, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” sekmesine tıklanmalı ve “Çalışmayan Ev Hanımlarına Nakdi Destek Başvurusu” seçeneği seçilmelidir. Ardından, başvuruyu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak gerekiyor.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından değerlendirilecek. Başvurunun onaylanması durumunda, destek ödemesi PTT veya Ziraat Bankası şubelerinden T.C. kimlik numarası ile alınabilecek.

Daha Fazla Bilgi

Daha fazla bilgi almak için, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sitesini ziyaret edebilir veya 144 Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’nı arayabilirsiniz.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu