Ekonomi

Gelir Vergisi Beyanname ve Ödeme Süresi Uzatıldı: Son Gün 5 Nisan!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Gelir Vergisi beyanname verme ve ödeme sürelerini uzattı. İşte detaylar:

Yeni Son Tarih: 5 Nisan 2024 Cuma

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gelir Vergisi beyanname verme ve ödeme süresinin normalde 1 Nisan olarak belirlenen tarihten 5 Nisan 2024 Cuma gününe kadar uzatıldığı duyuruldu.

Yıllık Gelir Vergisi Beyannameleri ve Tahakkuk Eden Vergiler

2023 yılına ait Yıllık Gelir Vergisi beyannameleri ile tahakkuk eden vergilerin ödeme süresi de 5 Nisan 2024 Cuma gününe kadar uzatıldı.

Form Ba ve Form Bs Bildirimleri

2024 Şubat dönemine ilişkin “Form Ba” ve “Form Bs” bildirimlerin teslim süresi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla 5 Nisan 2024 Cuma gününe kadar uzatıldı.

Elektronik Defterler ve Beratları

Elektronik defter uygulaması kapsamında olanlar için e-Defterlerin oluşturulması, imzalanması ve yüklenmesi süresi ile “Elektronik Defter Beratları”nın yüklenme süresi de 5 Nisan 2024 Cuma gününe kadar uzatıldı.

Kira Gelir Vergisi Beyannameleri

Kira gelir vergisi beyannameleri de son tarih olan 5 Nisan Cuma gününe kadar verilebilecek ve bu beyanname üzerinden tahakkuk edecek vergi için de ödeme aynı tarihte yapılabilecek.

Vatandaşlar, süreyi geçirmemeleri konusunda uyarılarak, sürenin dikkate alınması ve gerekli işlemlerin zamanında yapılması önemle vurgulandı. Bu uzatma sayesinde beyanname verme ve ödeme işlemleri için ek süre sağlanmış oldu.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu