Ekonomi

Öğretmen Maaşlarında Kayıp: Öğretmenlerin Bayram Sevinci Gölgede Kalacak

Seminer Dönemi ve Ek Ders Kaybı

Öğretmenler için her yıl düzenlenen seminerler, mesleki gelişim açısından büyük öneme sahiptir. Ancak, bu yılın seminer dönemi Ramazan Bayramı’na denk geldiği için öğretmenler, ek ders ücretlerinden mahrum kalacaklar. Normalde seminer döneminde alınan ek ders ücretleri, öğretmenlerin maaşlarında ciddi bir paya sahiptir. Ancak bu yılki bayram tatili nedeniyle, öğretmenler Mayıs maaşlarında 1.344,75 TL gibi ciddi bir miktarı kaybedecekler.

Dini Bayramlarda Ek Ders Ücretleri

Geçerli düzenlemelere göre, dini bayramlarda öğretmenlere ek ders ücreti ödenmemektedir. Bu da Ramazan Bayramı’nın seminer dönemine denk gelmesiyle öğretmenlerin ek gelir kaybını daha da artıracaktır.

Öğretmenlerden Gelen Tepkiler

Öğretmenler, maaşlarında yaşadıkları bu kayıp nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar. Zaten maaşlarının düşük olduğunu düşünen öğretmenler, bu ek gelir kaybının kendilerini daha da zor durumda bırakacağını belirtiyorlar.

Çözüm İçin Öneriler

Öğretmenler, seminer ücretlerinin ve ek ders ücretlerinin bayram tatillerinden etkilenmemesi için acil önlemler alınmasını talep ediyorlar. Ayrıca, dini bayramlarda da ek ders ücretlerinin ödenmesi gerektiğini vurguluyorlar. Bu taleplerin dikkate alınarak ilgili düzenlemelerin yapılması, öğretmenlerin maddi açıdan daha güvende hissetmelerini sağlayacaktır.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu