Ekonomi

Ramazan Bayramı öncesinde beklenen müjdeli haber geldi Emekilere İkramiye!

Anladım, işte duyurunun metni:


Sevgili Memur ve Emekliler,

Ramazan Bayramı öncesinde beklenen müjdeli haber geldi! Milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği ödeme takvimi açıklandı ve bayram öncesinde maaşlar ile ikramiyeler yatırılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ramazan Bayramı tatilini 9 güne çıkarma kararının ardından, memur ve emekli maaşlarının bayramdan önce yatırılıp yatırılmayacağı sorusu gündemdeydi.

Normal şartlarda memur maaşları her ayın 15’inde, emekli aylıkları ise her ayın 17-26 arasında ödeniyordu. Ancak bayram öncesi bu takvimde değişiklik bekleniyordu.

Emekli Maaşları ve Ramazan Bayramı İkramiyesi Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK 4A kapsamında gelir ve aylık alanlara yönelik ikramiye ödeme tarihlerini duyurdu. Maaş ödemeleri her ayın 17 veya 18’inde olanlara 2 Nisan’da, 19-22 arasında olanlara 3 Nisan’da, 23-26 arasında olanlara ise 4 Nisan’da yapılacak.

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanlar ise ikramiyelerini 5 Nisan’da alabilecekler.

Emekli Sandığı emeklileri ise maaş ödemelerini her ayın 1 veya 2’sinde alanlara 2 Nisan’da, 3-5 arasında alanlara ise 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyelerini alacaklar.

Memur Maaşı Bayram Öncesi Erken Yatacak mı?

Memur maaşlarının bayram öncesi erken yatırılması beklentisi var. Daha önceki bayramlarda bakanlık tarafından ödemelerin erkene çekildiği biliniyor. Ancak konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Memur maaş takviminin yakın zamanda açıklanması bekleniyor.Poco Forum Google News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu